Skóra małego dziecka jest niezwykle delikatna i potrzebuje wyjątkowo łagodnych środków pielęgnacyjnych. Kompletując kosmetyczną wyprawkę dla niemowlęcia, należy zadbać o to, by znalazły się w niej odpowiedniej jakości produkty, niezbędne do utrzymania właściwej higieny maluszka. Kosmetyki dla niemowląt kuszą kolorowymi opakowaniami. Jednak nie one są w tym przypadku najważniejsze, a to, co znajduje się w środku. Często z pozoru niczym niewyróżniające się produkty są o niebo lepsze od mocno rozreklamowanych, pięknie opakowanych, ale kiepskiej jakości artykułów. Wybierając kosmetyki dla niemowląt, należy wziąć także pod uwagę to, czy na pewno przydadzą się dziecku. Jest kilka artykułów kosmetycznych, które bez wątpienia będą potrzebne podczas pielęgnacji i zabiegów higienicznych. Jednym z nich jest mydło. To przeznaczone dla niemowląt w niczym nie przypomina tradycyjnej kostki, którą zwykle używamy do mycia rąk. Mydełka dla małych dzieci znacząco różnią się składem. Oparte są na cennych składnikach pielęgnacyjnych, które chronią delikatną skórę dziecka przed nadmiernym przesuszeniem. Lanolina, oliwa z oliwek czy olejek migdałowy to najczęściej wykorzystywane do produkcji mydła dla dzieci składniki. Tradycyjną kostkę można zastąpić mydłem w płynie. Cechuje się ono kremową konsystencją, jest wydajne i wygodne w stosowaniu. Wśród kosmetyków przeznaczonych do codziennej higieny nie powinno zabraknąć łagodnego szamponu dla niemowląt. Delikatnie myje skórę głowy i włosy malucha, ułatwia ich rozczesywanie, a przede wszystkim nie szczypie w oczy. Przy codziennej toalecie niewątpliwie przydadzą się chusteczki nawilżające. Świetnie się sprawdzają do podstawowych zabiegów higienicznych, a także podczas przewijania dziecka.

Kosmetyki dla niemowląt to jednak nie tylko środki przeznaczone do utrzymania codziennej higieny. Niezwykle ważna jest także właściwa pielęgnacja delikatnej skóry dziecka. Na pewno wśród kosmetyków dla malucha nie może zabraknąć oliwki. Może być stosowana już u noworodków. Użyta po kąpieli doskonale natłuszcza i nawilża skórę dziecka, pozwala zatrzymać w niej wilgoć, odpowiadającą za kondycję skóry malucha. Przyda się także krem na odparzenia. Szczególnie kiedy pupa niemowlęcia będzie podrażniona i zaczerwieniona. Złagodzi nieprzyjemne dolegliwości i pomoże zminimalizować stan zapalny.

Wybierając kosmetyki dla niemowląt, należy zachować zdrowy rozsądek i ograniczyć zakupy do produktów niezbędnych. Nie należy również kupować ich na zapas. Środki kosmetyczne dla dzieci mają bowiem stosunkowo krótki termin przydatności do użycia.

 

http://www.johnsonsbaby.com.pl/products

 Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *