Zmiany hormonalne związane z dojrzewaniem to nie tylko okres buntu i zadawania ważkich pytań, ale także zmiany widoczne na skórze. To wtedy, kiedy chłopak czy dziewczyna stają się dorośli, na znaczeniu zyskuje pielęgnacja ciała. Hormony to większa potliwość, pryszcze, zaskórniaki, trądzik, łojotok – zmiany widoczne nie tylko na twarzy, ale także na plecach i piersiach. To wtedy też często zaczynają przetłuszczać się włosy – naturalne kosmetyki do ich pielęgnacji opracowane zgodnie z tradycyjnymi recepturami mogą bardziej pomóc niż szampony i odżywki reklamowane przez gwiazdy filmowe.

Odpowiednia pielęgnacja nastoletniej skóry to coś znacznie więcej niż wymóg estetyczny. To przede wszystkim akceptacja samego siebie i akceptacja w gronie rówieśników. Od wieków piękna i zdrowo wyglądająca skóra jest synonimem zdrowia. A zdrowie zaś łączy się z pięknem, a piękno z powodzeniem… Łańcuszek jest znacznie dłuższy.
Le Petit Marseillais
Kosmetyki pielęgnacyjne specjalnie dla nastolatków mogą nie wystarczyć, by móc cieszyć się piękną i zdrową skórą. Ważne jest, by unikać czynników negatywnie wpływających na skórę, takich jak silne słońce, solarium czy mróz. Istotne znaczenie ma także dieta – choć chipsy, cola i batoniki są naprawdę kuszące, lepiej wybrać naturalne soki, owoce i warzywa – proste rozwiązania nadal są skuteczne.

Choć makijaż dodaje kobiecości i lat, co u wielu nastolatek jest czynnikiem pożądanym, to jednak ostre kreski i fluid nie są najlepszym rozwiązaniem. Maskując niedoskonałości skóry, jednocześnie nie pozwalają jej oddychać i czerpać naturalnej witaminy D3 ze słońca.

Zdrowa piękna skóra u nastolatków? Tak, ale pod pewnymi warunkami. A nawet jeśli już pojawiają się pryszcze czy trądzik, to będąc nastolatkiem, warto wiedzieć, że to tylko stan przejściowy w drodze ku dorosłości.

http://www.le-petit-marseillais.pl/produkty-do-pielegnacji-ciala

 Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *