Na pewno nie raz zdarzyło ci się powłóczyć nogami z powodu bolących stóp i pęcherzy, które się na nich pojawiły. Niektóre osoby mają większą tendencję do obtarć na stopach. Jednak wszyscy powinni pamiętać o doborze dobrych jakościowo butów, które przepuszczają powietrze. Warto zainwestować w skórzane obuwie, żeby później nie cierpieć. Na rynku dostępne są różne maści do stóp, które złuszczają naskórek i sprawiają, że stopy są bardziej delikatne, a tym samym nie pojawiają się na nich zgrubiałe, bolące odciski. Dodatkowo warto używać kremu nawilżającego i raz w tygodniu moczyć stopy w wodzie z solą. Jednak co zrobić, jeśli zaczerwienienia już się pojawiły?

W aptekach dostępne są plastry na pęcherze, które chronią przed wilgocią i czynnikami zewnętrznymi. Są to między innymi plastry Compeed. Różne wielkości i kształty pozwalają na odpowiednie dopasowanie plastra do odcisku. Plaster nie tylko chroni przed bakteriami i zanieczyszczeniami, ale też minimalizuje ból i przyspiesza gojenie. Plastry na odciski są szczególnie polecane osobom, które szczególnie powinny troszczyć się o stopy, na przykład cukrzykom i osobom z halluksami. Plastry Compeed są dostępne w każdej aptece, nie ma więc problemu z zakupieniem ich. Warto je mieć zawsze przy sobie, żeby zastosować, jak najszybciej, gdy tylko pojawi się odcisk.

Plastry na pęcherze są remedium na bolące stopy. Jednak warto pamiętać o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć i troszczyć się o stopy, bo mamy je tylko jedne i muszą nosić nas przez całe życie.

http://www.compeed.pl/ochrona-stop

 Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *